Tuto otázku si klade při zařizování nové koupelny každý. Jen málokdo má totiž to štěstí, že mu prostor v místnosti umožňuje umístit obojí. Odpověď na tuto otázku si musí každý zodpovědět sám. My se v dnešním článku pokusíme nastínit, v čem spočívají jejich výhody.
Sprchový kout
Ti kdo bojují s příliš malým prostorem v koupelně, nemají často jinou volbu než sáhnout po sprchovém koutě, jehož rozměry začínají již na mírách 80 x 80, či 70 x 90, o velkém pohodlí v takových koutech ale nemůže být řeč.
Chcete-li mít sprchování komfortnější a prostor vám to jen trochu dovolí, zvolte velikost alespoň 90 x 90 nebo ještě lépe 120 x 90 cm.
Sprchový kout je jasnou volbou pro ty, jež mají sníženou pohyblivost. Díky nízkým a v některých případech i žádných sprchových vaniček není třeba zdolávat žádnou překážku při vstupu. Chcete-li si kout zpříjemnit, umístěte si do něj sedátko.
Vana
V případě vany je potřeba počítat s větším prostorem. Nejmenší vany jsou k dostání v rozměrech 120 x 70, avšak umí zaujmout podobně jako sprchové kouty. Sprcha je na běžnou rychlou hygienu ideální, ale není nad relax při svíčkách ve vaně. Zatímco sprchový kout ocení starší lidé, vana si jistě získá každého rodiče malých dětí. Jen si vzpomeňte, jak dlouho jste si dokázali jako malí hrát ve vaně? Vana v podstatě nabízí 2v1, lze se v ní také sprchovat. Abyste nemuseli pokaždé vytírat podlahu v koupelně, je možné k vaně opatřit i zástěnu.
Koupelny dnes lze všelijak kombinovat a nabízí mnoho řešení. Nemáte-li představivost, jak ji zařídit a jak by vypadala její finální podoba, obraťte se na bytového architekta nebo na koupelnové prodejny Sapho, kde vám s vizualizací a vhodným vybavením vaší nové koupelny poradí.
Jestli si chcete pořídit novou koupelnu, tak by jste měli uvažovat i nad její životností. Životnost prodloužíte nejen pravidelným čištěním, ale také je dobré mít i sprchovou hlavici s filtrem, která je zdravější než klasická bez filtru a navíc brání proti vodnímu kameni. Rozhodně doporučuji.